:
Yazilar
Konu Konu: NEDEN KÖYÜMDE KANSER.... Cevap YazYeni Konu
Yazar
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
Poro Mustafa Uludağ
ziyaretci
ziyaretci

Durum Online: Online
Gönderildi: 24 Ekim 2008 - 00:41 | IP Kayıtlı Alıntı Poro Mustafa Uludağ

Bildiğiniz gibi Kahramanmaraş Çimento fabrıkasında İnsan kaynakları yöneticisi olarak çalışmaktayım. Maden mühendisi personelime birazcık köyümden ve kanser vakalarından bahsedince bana ilginç şeyler anlattı. Çorum Amasya yöresinde bulunan serpantny hammaddesi toprakta aspes maddesi olduğunu söyledi. Bende köyden bir miktar Çorak getirdim.Hani şu damlara serdiğimiz çoraktan laboratuvarda tahlil ettirip neticesini maden mühendisine gösterdim. Netice ilginç ama kesin olmamakla birlikte kansolojik madde taşıma riski bulunmaktadır dedi. Ama kesin x ray cihazından tahlil edilmesi gerekir dedi. Kafam karıştı. Akçiğere solunum yoluyla bulaşan toz zerrecikleri uzun süre sonra kansere neden oluyormuş.Benim x ray ile ileri tahlil yapma imkanım yok olan varsa konuyu aydınlatmada faydası olur en azından şimdiki çocuklarımızı damlarımızda bulunan çoraklardan kurtarırız diye düşünüyorum. Vatandaşlarımıza duyrulur. (Bilgiler sadece şüpelidir, teyide ihtiyacı vardır)
Sayfa Başı Göster Poro Mustafa Uludağ's Profil Bu kullanıcının diğer mesajlarını araştır Poro Mustafa Uludağ

Cevap YazYeni Konu
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Foruma Git
Bu işlemi yapamazsınız: Yeni konu gönderme
Bu işlemi yapamazsınız: Konulara cevap yazma
Bu işlemi yapamazsınız: Mesajlarınızı silme
Bu işlemi yapamazsınız: Mesajlarınızı düzenleme
Bu işlemi yapamazsınız: Anket oluşturma
Bu işlemi yapamazsınız: Oy kullanma